۱ مزایای شرکت در این همایش چیست؟
پژوهشگران و شرکت‌کنندگان در این همایش ضمن آشنایی با اساتید برجسته در حوزه‌های مطالعات زبان و ادبیات، با تازه‌ترین پژوهش‌های صورت گرفته در این حیطه‌ها آشنا شده و در قالب نشست‌های تخصصی به بحث و تبادل نظر با سایر پژوهشگران خواهند پرداخت.

علاوه‌براین، مقالات پذیرش شده در این همایش (چه به صورت حضوری و یا غیرحضوری)، در تمامی پایگاه‌های استنادی و نمایه‌ای معتبر از جمله، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، کنسرسیوم محتوای ملی، پایگاه سمپوزیا، پایگاه سیویلیکا، جویشگر علم‌نت و سایر پایگاه‌های معتبر علمی داخلی به صورت رایگان قرار خواهند گرفت.
تنها آن دسته از عزیزانی که تمایل به نمایه‌شدن مقاله‌ی خود در پایگاه اطلاعات جهاد دانشگاهی (SID) دارند، بایستی مبلغ ۳۵/۰۰۰ تومان را جهت نمایه‌سازی (به صورت دلخواه و اختیاری) به دبیرخانه همایش واریز نمایند.
علاوه‌براین، امکان شرکت در یکی از معتبرترین رویدادهای علمی-پژوهشی کشور در شهر دارالعلم و استفاده از نظرات مطرح‌ترین اساتید و پژوهشگران خود به عنوان مزیتی علمی در این همایش محسوب می‌شود.


۲ آیا مقالات همایش امکان چاپ در مجلات پژوهشی-ترویجی داخلی و خارجی را دارند؟
بله، دبیرخانه همایش در تلاش است تا با فراهم آوردن امکان چاپ مقالات نهایی در ژورنال‌های تخصصی داخلی و خارجی، تسهیلات ویژه‌ای را برای محققان فراهم بیاورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پس از نهایی شدن پذیرش مقالات خود با دبیرخانه هماهنگی‌های لازم را به عمل آورید.


۳ آیا اصل مقاله بعد از داوری چکیده بایستی ارسال شود؟
خیر، در این همایش «چکیده و اصل مقاله» در قالب یک فایل WORD 2010 همزمان باهم داوری خواهند شد.


۴ فرم تعهدنامه نویسنده مسئول مقاله چیست و چگونه باید ارسال شود؟
فرم تعهدنامه بایستی از منوی سمت راست دانلود شود و پس از تکمیل مطالب وامضا به صورت دستی، اسکن شود و فایل عکس آن همزمان با ارسال هر مقاله از طریق کنترل پنل (قسمت پیوست‌ها) بایستی ارسال شود. تمامی بار حقوقی و علمی و صحت مطالب مندرج در مقاله، و نیز عدم سرقت علمی برعهده نویسنده مسئول مقاله می‌باشد. به مقالاتی که بدون فرم تعهدنامه ارسال می‌شوند، ترتیب اثری داده نخواهد شد.


۵ آیا محدودیتی در ارسال مقاله وجود دارد؟
خیر، محدودیتی در ارسال مقاله به این همایش وجود ندارد. تنها بایستی برای هر مقاله، فرم تعهدنامه به صورت مجزا تهیه و ارسال شود. هزینه‌ی ارسال مقاله دوم به بعد به صورت هزینه‌ی غیرحضوری (100/000 تومان) خواهد بود.


۶ ملاک‌های اصلی در پذیرش مقاله در همایش کدام‌اند؟
جهت کسب اطلاع در این مورد، به «اولویت‌های داوری» در منوی سمت راست همایش مراجعه فرمائید.


۷ واریز هزینه‌های همایش به چه صورت است؟
در این همایش جهت داوری مقالات هیچ هزینه‌ای از پژوهشگران اخذ نخواهد گردید؛ لیک پس از پذیرش مقاله شما، لینک پرداخت اینترنتی روبه‌روی عنوان مقاله‌ی پذیرفته شده، ظاهر می‌شود که با پرداخت آن پذیرش قطعی مقاله‌ی شما در مجموعه مقالات همایش نهایی خواهد شد. لازم به توضیح است، عدم پرداخت هزینه مقاله منجر به خروج مقاله‌ی پذیرفته شده از مجموعه مقالات همایش خواهد شد.
مجددا لازم به توضیح است قبل از پذیرش مقاله شما و در زمان داوری مقاله نیاز به واریز هیچ هزینه‌ای وجود ندارد


۸ آیا شرط دریافت مجموعه مقالات و گواهی‌های مربوطه، منوط به شرکت در همایش خواهد بود؟
خیر، عزیزانی که به دلیل مسافت شهرهای کشور، امکان حضور در همایش را ندارند، می‌توانند به صورت غیرحضوری در همایش ثبت نام و از طریق پستی مدارک مورد نیاز خود را دریافت کنند.


۹ شرایط حضور همراهان و یا نویسندگان همکار در همایش به چه صورت خواهد بود؟
هزینه‌ی واریزی هر مقاله، امکان پذیرش تنها یک نفر از نویسندگان مقاله را فراهم می‌کند. لذا نویسندگان همکاری که قصد شرکت در همایش را دارند، می‌توانند با واریز هزینه شرکت آزاد (۷۰/۰۰۰ تومان) در همایش شرکت کنند. لازم به توضیح است گواهی حضور در همایش، مجموعه مقالات و بسته ویژه همایش به شرکت‌کنندگان آزاد نیز تعلق خواهد گرفت.


۱۰ آیا برای دریافت گواهی نویسندگان دوم و سوم باید هزینه‌ی جداگانه‌ای پرداخت شود؟
خیر. در این همایش اصل گواهی پذیرش و ارائه مقاله به تعداد نویسندگان صادر خوهد شد. تنها در صورت تمایل سایر نویسندگان به شرکت حضوری در همایش هزینه‌ی شرکت آزاد بایستی واریز شود.


۱۱ شرایط اسکان شرکت‌کنندگان همایش به چه صورت خواهد بود؟
به اطلاع می‌رساند که همایش به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال اسکان شرکت‌کنندگان در همایش ندارد؛ اما، دبیرخانه همایش در تلاش است تا ضمن فراهم آوردن شرایط اقامتی مطلوب، خاطره‌ای خوش را برای شرکت‌کنندگان به وجود آورد. از همین رو، در قسمت هتل‌ها لیستی از مراکز اقامتی تدارک دیده شده است که با تخفیف‌های ویژه‌ای در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.